Logo: Gminazabór
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

News box

Projekt "Uczymy się seniora".

  • 10-07-2020
  • Autor: Iwona Adamiak
  • drukuj
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy, którzy ukończyli 60 rok życia do uczestnictwa w projekcie „Uczymy się seniora”. Uczestnictwo w 6 bezpłatnych warsztatach stanie się wsparciem dla nieformalnych opiekunów osób starszych, a także
wszystkich tych, którzy chcieliby nabyć nowe kompetencje – niezwykle pomocne w codziennym życiu każdego seniora, ale też w pracy zawodowej.
Inicjatywa skierowana jest do osób 60+ z gmin: Świdnica i Nowogród, Czerwieńsk i Zabór,
Sulechów i Trzebiechów oraz Kolsko i Bojadła.
Tematy zajęć to: dietetyka i potrzeby osób starszych, cyfryzacja oraz możliwości seniorów w czasie pandemii, bezpieczeństwo oraz aktywność fizyczna osób starszych, podstawowa opieka, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych oraz profilaktyka, podstawowe choroby wieku senioralnego, komunikacja oraz empatia.
Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia szkoleń. Zajęcia będą prowadzone w miłej atmosferze przy poczęstunku, kawie i herbacie. Organizatorzy na bieżąco monitorują i dostosowują formę prowadzenia warsztatów do aktualnej sytuacji epidemicznej.
Rekrutacja trwa – zgłoszenia przyjmowane są do 17 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie: 666-975-797, mailowo: e-mail lub bezpośrednio w urzędach gmin uczestniczących w projekcie
Projekt realizowany jest w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Organizatorem projektu jest LGD Między Odrą a Bobrem w Zaborze.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją