Logo: Gminazabór

News box

Zajęcia w Droszkowie-styczeń i luty

Budowa sieci wodociągowej w Zaborze

Kurs języka niemieckiego

Pierwsze zajęcia z języka niemieckiego (poziom podstawowy) odbędą się 12 stycznia o godz. 17.00 br. w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy. Zapraszamy osoby chętne- zapisy pod numerem telefonu: ( 68)3218300.

Zebranie Wiejskie w Droszkowie

 
 
LINK DO DEKLARACJI : ŚWIATŁOWÓD !!!

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zabór

 
Gmina Zabór w okresie od 18.05.2015 r. do 30.06.2018 r.  realizuje projekt pn.:” Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zabór”,  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 Działanie 3.2 Efektywność energetyczna -  ZIT Zielona Góra.
Projektem objęte zostały następujące budynki należące do Gminy:
  • Budynek Urzędu Gminy Zabór, ul. Lipowa 15, 66-003 Zabór (UG Zabór).
  • Budynek Zespołu Szkół, ul. Witosa 30, 66-003 Zabór (ZS Zabór).
  • Budynek Przedszkola, ul. Akacjowa 1, 66-003 Zabór (Przedszkole Zabór).
  • Budynek Centrum Kultury Wiejskiej w Droszkowie, ul Dębowa 6, Droszków, 66-003 Zabór
    (CK Droszków).
Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze budynków użyteczności publicznej na obszarze Gminy Zabór poprzez optymalizację gospodarki energetycznej w budynkach: Urzędu Gminy w Zaborze, Zespołu Szkół w Zaborze, Przedszkola w Zaborze, Centrum Kultury Wiejskiej w Droszkowie. Realizacja inwestycji polega na modernizacji i dociepleniu budynków objętych projektem, a także modernizacji źródeł ciepła w tych budynkach.
W efekcie w wyniku realizacji przedmiotowych działań zoptymalizowana zostanie gospodarka energetyczna w budynkach objętych projektem, a cele w tym zakresie zmaksymalizowane, co wpłynie na popraw efektywności energetycznej w sektorze budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Zabór i Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielonej Góry (MOF ZG).
 
Całkowita wartość projektu: 3 631 955,00 zł
Kwota dofinansowania: 2 875 578,37 zł
Dofinansowanie: 85%
 
 

Oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego lekkiego samochodu dla OSP Zabór

28 grudnia br. nastąpiło oficjale przekazanie nowego lekkiego wozu na podwoziu Peugeota Boxera  dla naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaboru.  Prezes OSP Zabór Ludomierz Czwojda po przywitaniu wszystkich przybyłych gości serdecznie podziękował Wójtowi Gminy Zabór Robertowi Sidorukowi za ogromne zaangażowanie i niedocenioną pomoc w pozyskaniu dofinansowania na zakup nowoczesnego samochodu.  Zaproszony Ks. Proboszcz Stanisław Stefańczyk dokonał aktu poświęcenia samochodu, aby dobrze i bezawaryjnie służył jednostce przez lata i zawsze bezpiecznie oraz w komplecie dowoził wszystkich do bazy.
 
 
 

UWAGA!!! Zmiana rozkładu jazdy autobusów szkolnych od 02.01.2018r.!

  • 29-12-2017
  • Autor: Małgorzata Bojko-Malinowska
  • drukuj
Od 2 stycznia 2018 roku zmienia się rozkład jazdy autobusów szkolnych. Autobus będzie zabierał również uczniów z Tarnawy i Wielobłot. Szczegółowy rozkład 
 
 
 

Życzenia Świąteczne

Komunikat Inspektora Weterynarii


 

Dyżur prawnika w Czarnej

1 2 3 4 5 6 ... 27