Logo: Gminazabór
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

News box

Dożynki Powiatowo- Gminne w Świdnicy

W sobotę Gmina Zabór po raz kolejny wzięła udział w dożynkach, tym  razem były to Dożynki Powiatowo-Gminne w Świdnicy. Uroczystość rozpoczęto mszą dziękczynną w zabytkowym kościele Matki Boskiej Królowej Polski w Świdnicy.  Po mszy wyruszył tradycyjny korowód dożynkowy  w stronę parku na rozpoczęcie ceremoniału. Przedstawiciele  władz i wszyscy zaproszeni goście wspólnie świętowali pod sceną . Nie zabrakło stoisk handlowych, promocyjnych, z rękodziełem oraz smacznymi potrawami. Na najmłodszych czekały  konkursy, zabawa oraz smaczne lody.
Zgodnie z dożynkową tradycją odbył się konkurs  na najpiękniejszy wieniec.  Bezkonkurencyjny okazał się wieniec  z Gminy  Zabór autorstwa Sylwii Gromackiej Staśko. Zajął I miejsce w konkursie na ‘’Najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Zielonogórskiego” w kategorii wieńców współczesnych . Tym samym zakwalifikował się do kolejnego etapu. Zwycięska kompozycja pojedzie na Dożynki Wojewódzkie, które odbędą się 2 września do Cybince.
Jedną z ciekawych atrakcji był turniej Gmin Powiatu Zielonogórskiego. W niecodziennej rywalizacji gminy Bojadła, Czerwieńsk, Kargowa, Świdnica, Trzebiechów i Zabór zmierzyły się w kilku  konkurencjach . Drużyna gospodarzy okazała się najlepsza i  w ten sposób Gmina Świdnica zajęła I miejsce. Tuż za nimi na podium stanęła drużyna z Gminy Zabór na czele z Wójtem i zajęła II miejsce.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją