Logo: Gminazabór

News box

Życzenia Wielkanocne

Kurs językowy

Stowarzyszenie Miłośników Czarnej zaprasza osoby z terenu naszej gminy po 50 roku życia z wykształceniem średnim na kurs językowy !!! Szczegóły na plakacie.
 

Nieczynny PSZOK- 31 marca

Urząd Gminy w Zaborze informuje, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowany przy ul. Kwiatowej w Zaborze  ze względu na przypadające święta będzie nieczynny w najbliższą sobotę 31.03.2018r. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
 
 

Drogi do Niepodległości – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 5 kwietnia br., godz. 11.00, (hol Biblioteki) na otwarcie wystawy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę ph  Drogi do Niepodległości ­ ze zbiorów dr Wojciecha Lizaka - historyka, kolekcjonera, założyciela prywatnego Muzeum Historii i Pamięci w Szczecinie.
Tematem wystawy „Drogi do Niepodległości” jest historia polskiej tradycji niepodległościowej w okresie od Powstania styczniowego do odzyskania niepodległości w 1918 roku, z uwzględnieniem wojny polsko-bolszewickiej. W tym kontekście przedstawione zostaną mało znane materiały i źródła historyczne, dotyczące m.in. zsyłki Józefa Piłsudskiego na Syberię, rosyjskiej administracji wojskowej po upadku Powstania, zamachu na cara Aleksandra III, polskiej diaspory w Rosji, działalności patriotycznej przed I Wojną, czynu zbrojnego Polaków w trakcie I wojny i antypolskiej propagandy sowieckiej.
dr Wojciech Lizak
Wystawa oparta jest o kolekcję niepodległościową (ponad 400 obiektów o charakterze m.in. ikonograficznym, rękopiśmiennym oraz numizmatycznym), obejmuje m.in. mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, plany bitew, bogatą kolekcję zdjęć przedstawiających zniszczenia na terenie Polski podczas pierwszej wojny światowej. Ponadto zaprezentowane zostaną oryginalne zdjęcia i grafiki przedstawiające dom, rodzinę oraz zsyłkę Józefa Piłsudskiego na Syberię. Ekspozycję wzbogacą rękopisy Paderewskiego, Piłsudskiego oraz Sikorskiego a także unikalne plakaty oraz pamiętniki legionistów z wpisami legionowych „znakomitości”. Bogata kolekcja pochodzi ze zbiorów historyka, dra Wojciecha Lizaka, założyciela prywatnego Szczecińskiego Muzeum Historii i Pamięci, autora 60 wystaw, prezentowanych w różnych muzeach w kraju.
Wystawa Drogi do Niepodległości została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak.
 
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna do 27 kwietnia 2018 r.
 

Szczepienia psów przeciwko wściekliźnie

 
Zapraszamy do zapoznania się z drugim harmonogramem szczepień psów przeciw wściekliźnie na terenie gminy Zabór.
Obowiązkiem szczepienia są objęte psy powyżej 3 miesiąca życia. Koszt szczepienia 25 zł.
 
 

Spotkanie dla miłośników gier planszowych

Gminna Biblioteka w Zaborze zaprasza na spotkania dla miłośników gier planszowych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 5 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00
 

Spotkanie informacyjne dla osób fizycznych dotyczące możliwości skorzystania z kursów i szkoleń

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia na podniesienie kompetencji i kwalifikacji przez osoby dorosłe, które odbędzie się 27 marca 2018 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze.
 
O spotkaniu
 
Podczas spotkania przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości skorzystania m.in. z kursów i szkoleń językowych, komputerowych, zawodowych, współfinansowanych ze środków unijnych. Omówione zostaną warunki przyznania wsparcia, wskazane zostaną dokumenty, strony internetowe oraz podmioty oferujące unijne środki. Spotkanie kierowane jest do osób fizycznych chcących podnieść lub pozyskać nowe kompetencje lub kwalifikacje.
 
Spotkanie odbędzie się 27 marca 2018 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0).
 
Więcej informacji
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza dostępnego pod linkiem zamieszczonym na końcu informacji. Na zgłoszenia czekamy do 26 marca 2018 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565 -535; -499; -488; -480; -454.
 
Zgłoszeń można dokonywać poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod następującym linkiem:
 
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
 
 
 
 

Bezpłatna akcja szczepień dzieci przeciwko pneumokokom

Zaszczepieniu mogą podlegać dzieci do ukończenia 5 roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (tj. dzieci urodzone w latach 2013-2016). Warunek- dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.
Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne! Rodzice/opiekunowie zainteresowani zaszczepieniem dziecka powinni zgłosić się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Pełen dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.
 

Finał projektu "ABC COOLTURA''

28 lutego 2018r. Stowarzyszenie Miłośników Czarnej zakończyło projekt "ABC COOLTURA". Projekt był współfinansowany ze środków Fundacji PZU oraz Stowarzyszenia MIłośników Czarnej.
 

Zebranie Wiejskie w Zaborze

Sołtys i Rada Sołectwa  Zabór zapraszają wszystkich mieszkańców Sołectwa Zabór na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 27.03.2018 r. o godzinie. 18.00 w sali wiejskiej w Zaborze.
 
Proponowany plan zebrania:
1.Otwarcie zebrania
2.Przedstawienie porządku zebrania
3.Wybór i zatwierdzenie przewodniczącego i protokolanta zebrania
4.Sprawozadanie z realizacji zadań w ramach funduszu sołeckiego w 2017 roku
5.Zapoznanie z podziałem środków funduszu sołeckiego w 2018 roku
6.Wolne wnioski i dyskusja
 
Na zebraniu będzie obecny Wójt Gminy Zabór Robert Sidoruk i odpowie na Państwa pytania.
1 2 3 4 5 6 ... 37