Logo: Gminazabór

News box

XXIX Sesja Rady Gminy Zabór

Harmonogram odbioru odpadów na rok 2018

Informujemy iż nowe harmonogramy wywozu odpadów komunalnych dla gminy Zabór zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej. Aby pobrać prawidłowy harmonogram należy kliknąć w ten LINK. Ponadto harmonogramy w najbliższym czasie zostaną do Państwa dostarczone przez firmę Trans-Formacja.
 
 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Urząd Gminy w Zaborze uzyskał zgodę na przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniężnej w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018r. do puszek kwestarskich przez wolontariuszy.
 
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami WOŚP. To ostatnia szansa na zgłoszenie się do Sztabu w Gminie Zabór.    
 
Szukamy również osób, które mogą wspomóc w jakikolwiek sposób WOŚP przekazując przedmioty do licytacji. Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi o dobrym sercu, instytucje i firmy…
 
Celem kolejnej edycji akcji jest pozyskanie środków "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".
Osoby, które chcą współpracować ze sztabem proszone są o kontakt w sekretariacie Urzędu Gminy w Zaborze pod nr tel. 68 3218300 lub przez kontakt e-mail : ugzabor~@~gminazabor~.~pl

INFORMACJA O UZYSKANIU DOFINANSOWANIA ZE ŚRODKÓW WFOŚiGW W ZIELONEJ GÓRZE

Gmina Zabór informuje, że uzyskała dofinansowanie  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze na realizację zadania pod nazwą „Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki OSP Zabór” 
 
Całkowita wartość zdania 150 000,00 zł, w tym:
- dofinasowanie  ze środków WFOŚiGW w Zielonej Górze w formie dotacji  75 000,00 zł
- wkład własny Gminy Zabór 75 000,00 zł

System odbioru odpadów na 2018 rok

Z dniem 1 stycznia 2018 r. nastąpi zmiana stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Zabór. Informujemy również mieszkańców Gminy Zabór o zmianie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w związku z Uchwałą Nr XXVIII.201.2017 Rady Gminy Zabór z dnia 16 listopada 2017r.
 
 
Opracowane zostały również nowe harmonogramy, które będą rozwożone do mieszkańców nieruchomości wraz z zapasem worków na odpady segregowane na cały rok 2018.
 
Szczegółowe infomacje  : 
 
 

Zajęcia Pilates

Gminna Biblioteka w Zaborze zaprasza wszystkich chętnych na nieodpłatne zajęcia pilates, połączone z promocją książek na temat zdrowego stylu życia. Szczegóły na plakacie:
 

KONSULTACJE W SPRAWIE SIECI ŚWIATŁOWODOWEJ

W związku z dużym zainteresowaniem chęci skorzystania z ultraszybkiego Internetu drogą światłowodową, dla wszystkich zainteresowanych tym tematem, z inicjatywy Wójta Gminy Zabór zorganizowane zostaną konsultacje w tej sprawie z przedstawicielem Orange, które odbędą się w sali wiejskiej w Zaborze  w dniu 12 grudnia br. o godz. 18.00
Liczymy na to, że spotkanie to pozwoli przybliżyć tematykę oraz wyjaśni pojawiające się liczne pytania w tym zakresie.

Internet Światłowodowy

W ramach współpracy Gminy Zabór z Lubuską Unią Światłowodową informujemy, że można składać deklaracje chęci skorzystania z ultraszybkiego Internetu (100 Mb/s i więcej) na stronie Unii Światłowodowej pod adresem uniaswiatlowodowa.pl
Realizowana inwestycja w dużej mierze będzie dofinansowana przez UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
 
Wszystkich mieszkańców zachęcamy do wypełnienia deklaracji, ponieważ inwestycja obejmie swoim zasięgiem gospodarstwa domowe oraz jednostki edukacyjne. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.uniaswiatlowodowa.pl
 
 

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, we współpracy z Departamentem Infrastruktury Społecznej, zaprasza na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych, które odbędzie się 13 grudnia 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze.
 
 
Podczas spotkania przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości wsparcia działań realizowanych przez NGO zarówno ze środków europejskich, jak i krajowych. Omówione zostaną warunki przyznania wsparcia, wskazane zostaną dokumenty, strony internetowe oraz podmioty oferujące unijne oraz krajowe środki. Przedstawiony zostanie także harmonogram konkursów ofert na realizację zadań publicznych z budżetu Województwa Lubuskiego, omówiony zostanie wzór oferty na realizację zadania publicznego, jak również najczęściej popełniane błędy w wypełnianiu ofert na realizację zadania publicznego.
 
Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0).
 
Więcej informacji
 
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy do 12 grudnia 2017 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565 -535; -499; -488; -480; -454.
 
FORMULARZ
 
Istnieje również możliwość zgłoszenia poprzez formularz elektroniczny za pośrednictwem strony internetowej:
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
 
Serdecznie zapraszamy!
 

„Mama może wszystko” -Spotkanie informacyjne

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne z cyklu „Mama może wszystko”, które odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze.
 
Spotkanie skierowane jest do kobiet powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskim, rodzicielskich czy wychowawczych. Podczas spotkania przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków m.in. na: założenie firmy, staże, podniesienie kompetencji poprzez udział w kursach i szkoleniach. Nie zabraknie także informacji nt. działań skierowanych do mam dzieci w wieku 0-3 lata. Omówione zostaną warunki przyznania wsparcia, wskazane zostaną dokumenty, strony internetowe oraz podmioty oferujące unijne oraz krajowe środki. Wsparcie unijne dotyczyć będzie Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
 
Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:30 w Zielonej Górze: Przestrzeń 4 a, ul. Sowińskiego 4 a
 
Więcej informacji
 
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy do 6 grudnia 2017 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565 -535; -499; -488; -480; -454.
 
FORMULARZ
 
Istnieje również możliwość zgłoszenia poprzez formularz elektroniczny za pośrednictwem strony internetowej:
 
Ilość miejsc ograniczona. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
1 2 3 4 5 6 ... 27