Logo: Gminazabór

News box

Bezpłatna pomoc prawna i psychologiczna

W dniu 1 grudnia zapraszamy mieszkańców naszej gminy na bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną.
 

Mikołajki w Zaborze

Mikołaj również zawita do Zaboru!!! Wszystkie grzeczne dzieci zapraszamy wraz z rodzicami do Sali Sołectwa Zabór na spotkanie z Mikołajem oraz świetną zabawę!!!! Szczegóły na plakacie: 
 
 

Punkt Aktywizacji Społeczno – Zawodowej w Czarnej

  • 28-11-2017
  • Autor: Małgorzata Bojko-Malinowska
  • drukuj
Zapraszamy uczestników projektu  „Lepsze Jutro” do Punktu Aktywizacji Społeczno – Zawodowej w Czarnej na warsztaty integracyjne.

Mikołajki w Czarnej

  • 27-11-2017
  • Autor: Małgorzata Bojko-Malinowska
  • drukuj
Mikołajki w Czarnej!

Nowy lekki wóz w remizie w Zaborze

Nowy lekki wóz na podwoziu Peugeota Boxera oficjalnie zaparkował w remizie w Zaborze. Pojazd będzie wykorzystywany głównie podczas wypadków komunikacyjnych oraz miejscowych zagrożeń.  Samochód zakupiono dzięki dotacji uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, środków Gminy Zabór oraz wsparcia finansowego Nadleśnictwa Przytok. To duży krok w kierunku unowocześnienia oraz podniesienia gotowości bojowej naszej jednostki.  Pojazd posiada urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze  i świetlne, instalację do radiotelefonu, maszt oświetleniowy, wyciągarkę elektryczną oraz hak holowniczy.
 
Samochód  jeszcze wymaga doposażenia w niezbędne urządzenia związane m. in. z ratownictwem.  Dlatego też na początku grudnia Nasi strażacy  rozpoczną akcję rozprowadzania kalendarzy wśród mieszkańców Gminy Zabór. Dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przekazany na zakup Defibrylatora AED- urządzenia, które analizuje rytm serca, i w razie potrzeby, poprzez elektrody defibracyjne jest w stanie dostarczyć energię elektryczną do serca ofiary.
 
Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji.
 

Film 33 MINUTY W ZIELONEJ GÓRZE

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa zaprasza 2 grudnia o godz. 16.00 do Sali Wiejskiej w Zaborze na film 33 Minuty w Zielonej Górze czyli w połowie drogi.
 
Dawni mieszańcy Zielonej Góry, magiczne miejscowe wino i śmieszna miłosna intryga…  Niesamowita gra aktorska głównych bohaterów, kostiumy, aranżacja wnętrz, statyści i niezwykła magia w ekranie , sprawi że każdy z nas przeniesie się   w czasie i przeżyje niesamowitą przygodę podczas oglądania. Serdecznie zapraszamy.
 

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO SALI ZABAW

SOŁECTWO PRZYTOK ZAPRASZA DZIECI WRAZ Z RODZICAMI NA MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO SALI ZABAW „AREK” W ZIELONEJ GÓRZE
 
10 GRUDNIA GODZINA 10:50 WYJAZD Z PRZYSTANKU PKS-u PRZY KRZYŻU.
OPŁATA 10,00 ZŁ ZA DZIECKO
W PROGRAMIE:TRZY GODZINY ZABAWY, ANIMACJE, MALOWANIE BUZIEK, SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM, SŁODKI POCZĘSTUNEK   
 
ZAPISY DO 8 GRUDNIA U SOŁTYSA PRZYTOKU
 

Młodzi dla Gminy Zabór

Stowarzyszenie Miłośników Czarnej otrzymało dotację w konkursie „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich” na realizację projektu pn. „Młodzi dla Gminy Zabór”. Projekt współfinansowany był ze środków Województwa Lubuskiego. Koordynatorem projektu była Justyna Zakrzewska-Woźniak.
Działania objęte projektem skierowane były do młodzieży i prowadzone były od sierpnia do listopada br. Celem projektu było budowanie tożsamości i spójności regionu poprzez inicjowanie, wspieranie i promowanie inicjatyw młodych mieszkańców województwa lubuskiego, wzmacnianie zaufania i więzi między samorządem, a młodymi obywatelami, zdolności do współpracy w najbliższym otoczeniu dla osiągania wspólnych celów.
W ramach projektu odbyło się ognisko, zajęcia świetlicowe, powstała gra planszowa „Wędrując po Gminie Zabór”, powstało logo Stowarzyszenia Miłośników Czarnej i logo Gminy Zabór oraz prezentacja multimedialna „Nasza Gmina Zabór”. Powstały również gadżety promujące Stowarzyszenie i Gminę Zabór.
10.11.2017 r. w świetlicy wiejskiej w Czarnej odbył się uroczysty finał projektu "Młodzi dla Gminy Zabór". Podczas finału nastąpiło podsumowanie konkursów i wręczenie nagród. Zwycięskie logo Stowarzyszenia Miłośników Czarnej jest autorstwa Weroniki Kapusty, natomiast w kategorii Logo Gminy Zabór zwyciężył Karol Winowicz - oboje w nagrodę otrzymali tablety.
Podczas uroczystości zaprezentowano również gadżety oraz materiały promujące naszą Małą Ojczyznę, m.in. grę planszową, która przekazana została do Gminnej Biblioteki i Urzędu Gminy w Zaborze. Podczas podsumowania wręczono również dzieciom Książeczki Odznak Krajoznawczych PTTK. Odbył się także słodki poczęstunek.
Na finale projektu obecni byli Robert Sidoruk-wójt Gminy Zabór, Radosław Brodzik z gabinetu zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Kamila Marchewska-dyrektor Gminnej Biblioteki w Zaborze, Henryka Strzelczyk – prezes PTTK Oddziału w Zielonej Górze, Ryszard Bigaj-Radny Gminy Zabór z Łazu. Na imprezie obecni byli również Artur Wachowiak i Michał Zakrzewski z Pizzerii Da Grasso – sponsor imprezy. Upominki dla uczestników projektu przekazała również Jadwiga Oziemkowska-Radna, członek zarządu Powiatu Zielonogórskiego oraz Arkadiusz Dąbrowski – zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim. Sponsorem imprezy był również Zielonogórski Oddział PGNiG oraz Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze.
 
O NAS NA STRONIE URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO : Młodzi dla Gminy Zabór !!!
 
 
 

Zapraszamy do udziału w 26 Finale WOŚP

Po raz drugi Gmina Zabór na czele z szefem sztabu Wójtem Gminy Zabór Robertem Sidorukiem przyłącza się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zaprasza do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami WOŚP oraz wspomóc w jakikolwiek sposób WOŚP przekazując przedmioty do licytacji . Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi o dobrym sercu, instytucje i firmy…
 
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 roku. Celem kolejnej edycji akcji jest pozyskanie środków "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".
 
Osoby, które chcą współpracować ze sztabem proszone są o kontakt w sekretariacie Urzędu Gminy w Zaborze pod nr tel. 68 3218300

Komunikat

1 ... 3 4 5 6 7 ... 27