Logo: Gminazabór

News box

Gminny Dzień Kobiet

  • 11-03-2019
  • Autor: Iwona Adamiak
  • drukuj
8 marca 2019r. po raz drugi na Sali Wiejskiej w Zaborze odbył się Gminny Dzień Kobiet. Wieczór rozpoczął koncert zespołu Whispers of the Sun, potem latynoskimi rytmami rozgorzała atmosferę Grupa Granada a na koniec wszystkich do tańca porwał DJ Zenek. Wszystkim Paniom , które przybyły na tę uroczystość Pan Wójt i Sołtys Sołectwa Zabór złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz obdarowali Panie kwiatami. Zabawa była przednia. Wszystkim Paniom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego oraz zapraszamy na drugą część świętowania jutro od godziny 11 do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze. Na Panie czekają zabiegi kosmetyczne oraz spotkanie z dietetykiem.
Natomiast 9 marca 2019r.od godz. 11.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze odbyła się druga część Gminnego Dnia Kobiet. Na Panie czekały atrakcje związane z zabiegami kosmetycznymi oraz wykład dietetyczki Natalii Hertmańskiej. Można było skorzystać z peelingu kawitacyjnego, różnego rodzaju maseczek, peelingu oraz parafiny na dłonie oraz makijażu. O przybyłe Panie zadbały Panie z Medycznej Szkoły Policealnej Awangarda. Tematem bardzo ciekawego spotkania z dietetykiem była " Dieta prawidłowe żywienie, odchudzanie krok po kroku. Czyli jak naprawić błędy w odżywianiu." Dowiedziałyśmy się m.in.: jak należy się zdrowo i prawidłowo odżywiać, na czym polega piramida żywieniowa oraz talerz zdrowego jedzenia, jak obliczyć BMI, WHR oraz ile wody należy wypijać każdego dnia, na co wpływa wysiłek fizyczny oraz ile razy w tygodniu i jak długo trzeba ćwiczyć, czym zastąpić sól, jak zwiększyć spożycie warzyw, jakie oleje wybierać, jakie korzyści daje nam spożycie pokarmów z dużą ilością błonnika, jakie wybierać produkty mleczne, na czym polega podejście zero waste czyli jak wykorzystywać m.in. obierki od warzyw oraz ich resztki oraz co to jest 5xU. A to tylko niektóre z omawianych tematów.
Dzisiejsze spotkanie zakończył mecz Kobiety kontra Mężczyźni. Płeć Piękna pokazała klasę wygrywając z Panami. Paniom gratulujemy wygranej a dla Panów brawa za ducha walki.
Dziękujemy wszystkim Paniom, które z Nami świętowały. Liczymy, że za rok będzie Nas jeszcze więcej!
Zapraszamy do fotogalerii

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją