Logo: Gminazabór

News box

Zmiana dni dyżuru prawnika.

• 20-05-2019
  • Autor: Iwona Adamiak
Szanowni Mieszkańcy, w maju i czerwcu dyżur prawnika odbywać się będzie w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca. Godzina i miejsce dyżuru zostają bez zmian.

Debata europejska pt. „15-lecie Polski w UE – Europa Wspólnych Wartości” – Zielona Góra, 17.05.2019 r.

• 16-05-2019
  • Autor: Iwona Adamiak

Pani Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Uniwersytet Zielonogórski zapraszają do udziału w debacie europejskiej na temat 15-lecia Polski w UE – Europa Wspólnych Wartości. Spotkanie odbędzie się 17 maja 2019 r. w godz.12:00 – 14:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego (pl. Słowiański 9, budynek A-41, sala 104).

Wartości UE są wspólne dla społeczeństw państw członkowskich, w których najważniejsze są włączenie społeczne, tolerancja, sprawiedliwość, solidarność i niedyskryminacja. Wartości te są integralną częścią europejskiego stylu życia i obejmują: godność człowieka, wolność, demokrację, równość, praworządność, prawa człowieka. Te cele i wartości stanowią podstawę UE i są określone w traktacie lizbońskim oraz w Karcie praw podstawowych Unii Europejskiej. O wspólnych europejskich wartościach rozmawiać będą Pani Marszałek Elżbieta Anna Polak i Pan Krzysztof Wójcik z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej.

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do środowiska akademickiego – studentów, kadry uniwersyteckiej, jak również do wszystkich zainteresowanych nasza przyszłością w Unii Europejskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Województwo Lubuskie we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim (Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Humanistyczny), a także Siecią Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim.

Serdecznie zapraszamy!

Konkurs na realizację zadania publicznego w zakresie Edukacja, Oświata i Wychowanie : Organizacja przedsięwzięć edukacyjno-kulturowych dzieciom i młodzieży.

• 16-05-2019
  • Autor: Iwona Adamiak
W załączniku znajduje sie ogłoszenie o konkursie na realizację zadania publicznego w zakresie Edukacja, Oświata i Wychowanie : Organizacja przedsięwzięć edukacyjno-kulturowych dzieciom i młodzieży.

Piknik z okazji Dnia Mamy i Taty

• 15-05-2019
  • Autor: Iwona Adamiak
Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnej i Punkt Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Czarnej zapraszają 25 maja o godzinie 14.30 na boisko wiejskie w Czarnej na Piknik z okazji Dnia Mamy i Taty. Szczegóły na zamieszczonym plakacie.

Druga edycja cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”.

• 14-05-2019
Szanowni Państwo,

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.
Już teraz można zapisać się na konferencję: http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl/

15 maja br. konferencja z cyklu „Prawo do przedsiębiorczości” będzie miała miejsce w Zielonej Górze.

Dialog obywatelski „Przyszłość rozwoju regionalnego: Polityka Spójności 2020+”.” – Zielona Góra, 17.05.2019 r.

• 14-05-2019
  • Autor: Iwona Adamiak

Pani Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Uniwersytet Zielonogórski zapraszają do udziału w dialogu obywatelskim na temat przyszłości polityki spójności i jej kształtu po 2020 roku. Spotkanie odbędzie się 17 maja 2019 r. w godz. 12:00 – 14:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego (pl. Słowiański 9, budynek A-41, sala 104).

Dialogi obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. O przyszłości Europy i regionu lubuskiego rozmawiać będą Pani Marszałek Elżbieta Anna Polak i Pan Krzysztof Wójcik z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie autorskie promujące książkę " Szacun, panie Jurandot!" Haliny Bohuty Stąpel.

Warsztaty z programowania i robotyki.

Zebranie Wiejskie w Zaborze.

• 09-05-2019
  • Autor: Iwona Adamiak
W załączeniu zamieszczamy Obwieszczenie o wydaniu postanowienia o sprostowaniu oczywistej omyłki pisarskiej w decyzji Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Zarządu Zlewni w Zielonej Górze.

1 2 3 4 5 6 ... 78