Logo: Gminazabór

News box

Uwaga! Silne wiatry!

Uwaga Mieszkańcy Gminy Zabór!!! W ciągu najbliższych 24 godzin prognozuje się wystąpienie silnego wiatru w porywach do 100 km/h. Wraz z intensywnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem ! Uważajcie na drogach, usuńcie z ogrodów niebezpieczne przedmioty, unikajcie stawania pod drzewami i słupami, liniami energetycznymi.

Koncert kolęd w Centrum Winiarstwa

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa oraz Zespół Wokalny utworzony w wyniku projektu pt.„Śpiew to nasza pasja” zaprasza na koncert kolęd. Szczegóły na plakacie:

Regulamin-Wapno nr 5

Opracowano nowy ważny od 01.01.2018r. "Regulamin" zasad obowiązujących na terenie rekreacyjnym Rady Sołeckiej w Zaborze tj. na  Wapnie nr.5. Regulamin wzorem lat poprzednich, informuje o  zasadach bezpiecznego wypoczynku i rekreacji na tym terenie, jak również określa prawa i obowiązki amatorów wędkarstwa rekreacyjnego.
Rada sołecka i Zarząd Koła PZW w Zaborze w sposób szczególny podkreślają ograniczenia ze względów porządkowych i bezpieczeństwa jak: zakaz kąpieli, używania sr. pływających, nadużywania alkoholu, rozpalania ognisk czy właściwa opieka nad dziećmi.
 
L Merda - sekretarz Koła PZW Zabór
 
Regulamin do pobrania TU

Gmina Zabór grała razem z WOŚP!

Cała Polska i nie tylko po raz 26 zagrała dla rozgrzania wszystkich serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem niedzielnego finału było uzbieranie jak największej sumy pieniędzy na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Gmina Zabór po raz drugi brała udział w akcji. Tradycyjnie już od wczesnego poranka wolontariusze kwestowali na naszym terenie, w każdej miejscowości. Mimo chłodu dzielnie maszerowali ulicami i zbierali pieniążki do puszki wspierając akcje Jurka Owsiaka. O ich bezpieczeństwo dbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaboru oraz patrol dzielnicowych. Kwestujących rozwoziły także auta pilotów z firmy MJ Trans. Po południu wszyscy mieszkańcy oraz goście zebrali się w sali wiejskiej w Zaborze na koncert połączony z licytacją przedmiotów. Obok firmowych gadżetów „pod młotek” trafiły się rzeczy ofiarowane przez darczyńców. Licytację poprowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaborze Beata Łokciewicz oraz Szef Sztabu Robert Sidoruk. Na scenie pojawił się również Sołtys Eugeniusz Martyniuk. Emocji nie brakowało i każdy mógł wylicytować dla siebie coś naprawdę wyjątkowego, począwszy od kalendarzy wszelkiego kalibru i różnego rodzaju obrazów, gadżetów, koszulek, a skończywszy na ciekawych voucherach. Były też wyśmienite ciasta, które upiekły mieszkanki gminy. Napoje, herbatę i kawę do ciasta, sponsorowała pani Mariola Dzienisiewicz- Sklep Słoneczko w Zaborze.  Wszystkim przyświecał ten sam cel – pomoc noworodkom. Charytatywnie zagrał zespół Majkband. Wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zaborze przy akompaniamencie Romana Walenciaka z Fundacji Pro Arte Vivo. Przygotowali rewelacyjny program. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyło światełko do nieba, które było inne niż się wszyscy spodziewali. Konrad Kordus z Agencji Artystycznej Flow, półfinalista MAM TALENT przygotował dla nas pokaz laserów połączony z tańcem w  stroju LED. To był niesamowity SHOW.
 
Łącznie podczas finału nasz sztab zebrał 7132,90 zł !!! Pieniądze były liczone przez komisję w składzie: Radna Gabriela Maciejewska, Sołtys miejscowości Łaz Krystyna Sikoń oraz Sołtys miejscowości Zabór Eugeniusz Martyniuk. Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc przy realizacji niedzielnego widowiska. Po raz kolejny udowodniliśmy swoją szczodrością i obecnością, że  cel tej akcji nie jest nam obojętny!!!  Siema!!! Do zobaczenia za rok!
 
Fotorelacja na fanpage gminy -TU
 
Lista przedmiotów, które nie zostały zlicytowane na finale już wkrótce pojawi się na stronie gminy.  Nadal będzie można zlicytować te dary, ale już przez oficjalną stronę  www.aukcje.wosp.org.pl
 
 

"Coolturowa" wycieczka do Wrocławia

"Coolturowa" wyprawa do Zielonej Góry

26 Finał WOŚP

 
W niedzielę 14 stycznia odbędzie się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Utworzony sztab Gminy Zabór na czele z szefem sztabu Robertem Sidorukiem po raz drugi bierze udział w akcji i organizuje imprezę w naszej małej ojczyźnie. W trakcie finału nie zabraknie oprawy muzycznej, licytacji przedmiotów przekazanych przez przedsiębiorców oraz prywatnych darczyńców. Na licytacji pod młotek „pójdą” książki, obrazy, vouchery na jednodniowe wycieczki, wejściówki do teatru, bilety na mecz koszykówki, a także kolacja z gospodarzem gminy. Na koniec „światełko do nieba”- niespodzianka!  
Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się oddać swoje „perełki” na ten szczytny cel. Dziękujemy za pomysły jakie Państwo mieli przy realizacji tego wydarzenia, a także wsparcie i pomoc w przygotowaniu finału.
Do zobaczenia w niedziele o godz. 17.00 na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sali Wiejskiej w Zaborze. SIEMA!!!
 
Przekazane przedmioty można podpatrzeć na naszym fanpage:
 
 
 

Konkurs wiedzy o Konstytucji RP dla młodzieży pn."#konstytucja"

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w konkursie # konstytucja w ramach kampanii Młodzi On-Life.
 
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem zasad funkcjonowania:
- organów władzy w demokracji parlamentarnej,
- współczesnych systemów politycznych,
- prawa konstytucyjnego.
Konkurs przyczynia się do rozwoju świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej młodych Lubuszan.
Adresatami  konkursu   są    uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: liceów ogólnokształcących i techników oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych: szkół branżowych pierwszego stopnia z terenu województwa lubuskiego w wieku od 16 roku życia, realizujący naukę w systemie dziennym. Uczniowie tworzą 3-osobową drużynę, która zespołowo wykonuje pracę konkursową. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie maksymalnie 3-minutowego filmu i przesłanie/dostarczenie na adres organizatora konkursu – Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. Tematy filmów konkursowych znajdą Państwo w regulaminie konkursu:
 
Do 26 stycznia 2018 r. organizator Konkursu czeka na zgłoszenia 3 - osobowych drużyn ze szkół do wzięcia udziału w konkursie.
Zgłoszenia chętnych drużyn przyjmowane na adres mailowy e-mail.
W zgłoszeniu należy zamieścić dane uczniów: imiona i nazwiska, klasa, a także dane opiekuna grupy: imię, nazwisko, e-mail, telefon.
 

Spotkanie członków Koła PZW Zabór

Informujemy, że 28.01.2018r. o godz. 14.00 odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze za 2017 r. Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Zaborze na sali wiejskiej w Zaborze.  Zapraszamy członków Koła PZW Zabór.

Konkurs dla Rolników

1 2 3 4 5 6 ... 27