Dożynki w Kijach

Szanowni Państwo, 27 sierpnia 2022 r. w Kijach odbędą się POLSKO-NIEMIECKIE DOŻYNKI. Szczegóły poniżej.

UWAGA! BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT!

Uwaga !!!
Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem porządkowym Wojewody Lubuskiego z dnia 12.08.2022 r. poz. 1602 zostaje wprowadzony zakaz korzystania z wód Odry. Treść rozporządzenia dostępna jest  w załączniku. Jednocześnie informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze dokona badań kontrolnych wody pobranej z wytypowanych indywidualnych ujęć wody oraz z gminnych ujęć wody w m. Wielobłota, Milsko i Dąbrowa.

Załączniki

Uwaga Mieszkańcy jakość wody w sieci wodociągowej

• 12-08-2022
  • Autor: Anna Mierzwiak
W związku ze skażeniem rzeki Odry i licznymi pytaniami mieszkańców o jakość wody w sieci wodociągowej  informujemy, że mieszkańcy Gminy Zabór nie są zaopatrywani w wodę z rzeki Odry.  Woda jest dostarczana z siedmiu ujęć podziemnych w następujący sposób:
  1. miejscowości Przytok i Droszków  z ujęcia w m. Droszków,
  2. miejscowości Zabór, Łaz i Tarnawa z ujęcia w m. Łaz,
  3. miejscowości  Czarna i Dąbrowa z ujęcia m. Dąbrowa,
  4. miejscowość Milsko z własnego ujęcia,
  5. miejscowość Wielobłota z własnego ujęcia,
  6. miejscowość Proczki z własnego ujęcia,
  7. miejscowość Rajewo z własnego ujęcia,.
Woda z rzeki nie ma kontaktu z wodą pobieraną z ww. ujęć.
W ramach zaistniałej sytuacji zlecono dodatkowe badania jakości wody na wszystkich ujęciach.

Rajd rowerowy pt. Integracyjne rowery.

• 11-08-2022
  • Autor: Anna Mierzwiak
Rajd rowerowy pt. Integracyjne Rowery 27.08.2022 r.

Załączniki

Komunikat w sprawie śniętych ryb w Odrze

• 11-08-2022

Załączniki

Dramatyczna sytuacja w Odrze, doszło do skażenia. Na powierzchni wody pływają setki martwych ryb!

• 10-08-2022
  • Autor: Anna Mierzwiak
Sytuacja w lubuskim odcinku rzeki Odra zaczęła się pogarszać w poniedziałek, 8 sierpnia około godziny 22. Wędkarze znajdujący się w południowym odcinku rzeki skarżyli się na strasznie zanieczyszczoną wodę, która była mętna. Na powierzchni miały pojawić się kożuchy piany, dodatkowo można było wyczuć zapachy chloru i fekaliów. Nic jednak nie wskazywało na to co wydarzy się w następnych godzinach.
Więcej informacji: https://newslubuski.pl/interwencje/12906-nasza-kochana-rzeka-umiera-setki-snietych-ryb-w-odrze.html

DOŻYNKI GMINNNE

Szanowni Państwo już 20 sierpnia 2022 r. w Milsku odbędą się DOZYNKI GMINNE, na które serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Komisja ds. Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zabór, uprzejmie informujemy, że 11 sierpnia 2022 roku o godz. 07:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zaborze odbędzie się posiedzenie Komisji ds. Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa.

Zaproszenie na nadzwyczajną XLII sesję Rady Gminy Zabór

Szanowni Mieszkańcy, 11sierpnia 2022 r. o godz. 08:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zaborze przy ul. Lipowej 15 odbędzie się nadzwyczajna XLII sesja Rady Gminy Zabór.

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pn. " Pożegnanie wakacji 2022 z SMC."