Harmonogram zajęć na Orliku.

• 05-10-2021

Kajakiem zwiedzam lubuskie

• 04-10-2021
W dniu 3 października 2021 w ramach projektu „Kajakiem zwiedzam lubuskie” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Gminy Zabór oraz grupę nieformalną "Turyści" odbył się wyjazd do Lubrzy, w którym uczestniczyło 45 osób. W drodze do Lubrzy przewodnik PTTK pan Hubert przeprowadził pogadankę promującą zdrowy stylu życia poprzez aktywność fizyczną i przedstawił nam informację o rozwoju kajakarstwa oraz historię rozwoju miejscowości Lubrza. Na miejscu Pan Ryszard z firmy Martiz przeprowadził instruktarz odnośnie korzystania i warunków bezpieczeństwa w trakcie spływu kajakowego. Następnie w Lubrzy zwodowaliśmy kajaki i ruszyliśmy w trasę. Całość grupy zebrała się na jeziorze Lubrza i wyruszyła Paklicą wśród szuwarów oraz leśnych mokradeł. W połowie drogi przed jeziorem Paklicko opuściliśmy kajaki i rozłożyliśmy się z biwakiem można było zjeść coś na gorąco oraz wypić kawę czy herbatę. Po przerwie ruszyliśmy na j. Paklicko Wielkie i z niego malowniczą trasą popłynęliśmy przez Rez. Leśny Dębowy Ostrów. Wpłynęliśmy na j. Radno gdzie przewodnik opisał nam lęgowiska tutejszego ptactwa wodnego. Spływ zakończyliśmy w Gościkowie-Paradyżu gdzie mieliśmy okazję zwiedzić przyklasztorne ogrody.

Z wodniackim pozdrowieniem " A Hoj!!!" Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Gminy Zabór
Dariusz Tarnas

Zmiana miejsca posiedzenia Komisji ds. Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa.

• 04-10-2021
Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana miejsca posiedzenia Komisji ds. Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa. Posiedzenie Komisji odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Łazie.

Ostatnia szansa na udział w spisie.

• 30-09-2021
UWAGA‼Ostatnia szansa na udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań❗Spisz się przez Internet na www.spis.gov.pl lub skorzystaj z możliwości spisania w jednym z wielu punktów, które dziś będą dostępne w całym województwie do późnych godzin wieczornych❗Pełna lista punktów spisowych znajduje się na stronie https://zielonagora.stat.gov.pl/narodowy-spis-powszechny.../ Pamiętaj, udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest OBOWIĄZKOWY‼

NABÓR KANDYDATÓW do pracy w świetlicy wiejskiej w Droszkowie

• 30-09-2021
Wójt Gminy Zabór ogłasza nabór na wolne stanowisko: pomoc administracyjna. Ogłoszenie oraz pozostałe dokumenty znajdują się w linku poniżej.

Komisja ds. Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa

• 28-09-2021
Szanowni Mieszkańcy Gminy Zabór, uprzejmie informujemy, że 05 października 2021 roku o godz. 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Między Odrą a Bobrem w Zaborze przy ul. Lipowej 1 odbędzie się posiedzenie Komisji ds. Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa.

Planowane wyłączenie prądu - Droszków

• 27-09-2021
Planowane wyłączenie prądu w dniu: 2021-09-29, w godzinach: 09:00 - 13:00 w miejscowości Droszków ul. Akacjowa 1, 2, 3, Jesionowa działka 403/2

Spływ kajakowy.

• 23-09-2021

II GMINNY PLENER RZEŹBIARSKI

• 22-09-2021
Stowarzyszenie Miłośników Czarnej zaprasza na II GMINNY PLENER RZEŹBIARSKI.

Głośna próba syren alarmowych.

• 22-09-2021
Informujemy, że w czwartek 23 września 2021 r. w godz.12.00 - 12.30  na terenie Powiatu Zielonogórskiego odbędzie się głośna próba syren alarmowych obrony cywilnej.
Nadany będzie o godz.12.00 sygnał ,,ogłoszenie alarmu” – ciągły modulowany dźwięk syren w okresie 3 minut a następnie ,,odwołanie alarmu” – dźwięk ciągły trwający 3 minuty godz.12.30.
Jednocześnie informujemy, że jest to sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej.