Logo: Gminazabór
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

News box

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pn. "Zwiedzamy Polskę"

Warsztaty rękodzieła.

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa zaprasza na warsztaty rękodzieła STROIKI ŚWIĄTECZNE I OZDOBY CHOINKOWE  Z BIBUŁY.
 
 
 

Mikołajki

Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają dzieci z sołectwa Łaz i Wielobłot na wspólne MIKOŁAJKI
 

Konkursu artystyczno-plastyczny „SZOPKA BETLEJEMSKA”

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w konkursie. Szczegóły w załączniku.
 

Konkurs plastyczny "ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA"

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa zaprasza dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w konkursie. Szczegóły w załączniku.
 

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zabór, uprzejmie informujemy, że 07 grudnia 2022 roku o godz. 08:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zaborze odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.
 

31 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

SIE MA! 
Już 29 stycznia 2023 roku odbędzie się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby Nam pomóc w ten szczególny dzień oraz tych, którzy mogą wspomóc w jakikolwiek sposób WOŚP przekazując przedmioty do licytacji. Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi o dobrym sercu, instytucje i firmy… czekamy na Was :)
 
31 Finał WOŚP zagra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!  Osoby, które chcą współpracować ze sztabem proszone są o kontakt w sekretariacie Urzędu Gminy w Zaborze pod nr tel. 68 321 83 00 lub przez kontakt e-mail. Przedmioty do licytacji zbieramy do 13 stycznia 2022 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Zaborze.
 

Dystrybucja węgla w Gminie Zabór

Gmina Zabór przystępuje do dystrybucji węgla wśród mieszkańców. Opał będzie sprzedawany w cenie preferencyjnej 2 000,00 zł brutto za tonę.
Najważniejsze informacje dotyczące dystrybucji węgla przez samorząd:
 1. węgiel w preferencyjnej cenie może kupić osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, które jest uprawnione do dodatku węglowego;
 2. zakup węgla odbywa się na podstawie wniosku; wnioski można pobrać w Urzędzie Gminy Zabór (na parterze budynku lub w sekretariacie na I piętrze pokój nr 11) lub ze strony internetowej gminy https://www.gminazabor.pl/PL/3194/DYSTRYBUCJA_WEGLA/
 1. wnioski przyjmowane są w Sekretariacie Urzędu Gminy Zabór, ul. Lipowa 15,    66 - 003 Zabór  lub za pomocą  elektronicznej skrzynki podawczej EPUAP.
 2. w przypadku złożenia wniosku o zakup za pomocą środków komunikacji elektronicznej EPUAP wniosek musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
 3. wnioski złożone za pomocą poczty e-mail  z dołączonymi  skanami podpisanymi odręcznie pozostaną bez rozpoznania.
 4. po pozytywnej weryfikacji wniosku – należy  oczekiwać na informację telefoniczną lub SMS-ową z  rzędu gminy o konieczności dokonania wpłaty na konto bankowe gminy
 5. po uiszczeniu opłaty za opał  – z wnioskodawcą skontaktuje się firma świadcząca usługę dystrybucji paliwa stałego Runo Marek Kręcisz, ul. Zawada - Kożuchowska 35, 66-001 Zielona Góra, w celu ustalenia terminu dostawy, (paliwo będzie można odebrać z punktu dystrybucji również własnym transportem),
 6. cena węgla w wysokości  2 000,00 tys. zł. brutto za tonę (nie obejmuje kosztów dostawy);
 7. opał będzie można nabyć w dwóch transzach:
 • do końca 2022 roku -1,5 tony,
 • od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku – 1,5 tony,
 • na każdą z transz należy złożyć odrębny wniosek;
 • dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 68 3218300, 68 3218308, 68 3218307.
Załączniki:
 1. wzór wniosku o preferencyjny zakup paliwa stałego

Zaproszenie na XLVI sesję Rady Gminy Zabór

Szanowni Mieszkańcy uprzejmie informuję, że 05 grudnia 2022 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zaborze przy ul. Lipowej 15 odbędzie się XLVI sesja Rady Gminy Zabór z okazji Dnia Wolontariusza.
 

Zaproszenie na warsztaty.

Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnej oraz Sołtys Czarnej zapraszają na 22 listopada 2022 r. o godz. 16:30 na warsztaty rękodzielnicze "CHOINECZKI Z MAKRAMY"