Logo: Gminazabór

News box

70-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze

  • 18-10-2019
  • Autor: Małgorzata Bojko-Malinowska
  • drukuj
„Książki –okręty myśli żeglujące po oceanach czasu o troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie”.
Francis Bacon
 
W dniu 17 października 2019 r. o godz. 15.00 w sali wiejskiej w Zaborze odbyła się uroczystość 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe, przedstawiciele organizacji pozarządowych, Dyrektor i Pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze oraz Mieszkańcy.
W roli prowadzącej wystąpiła Pani Halina Bohuta-Stąpel, znana zielonogórska publicystka i poetka. Dyrektor Kamilla Marchewska oraz Wójt Gminy Robert Sidoruk podziękowali i wręczyli bukiety poprzednim Paniom Dyrektorkom, które przyczyniły się do rozwoju Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze. Podziękowania otrzymały także osoby na stałe związane z Biblioteką.  W programie było wiele atrakcji: prezentacja filmu o bibliotece, zrealizowanego we współpracy z grupą filmową Szkoły Podstawowej w Zaborze, występ dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej w Zaborze pod kierownictwem Pani Marzeny Ciok, ogłoszenie wyników konkursu na logo biblioteki, wystawa zdjęć historii Zaboru. Był również wielki tort w kształcie Księgi.
Po przemówieniach i gratulacjach licznie zgromadzonych gości, wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnej i Zaborze. W międzyczasie można było podziwiać zorganizowaną wystawę. Uroczystość uświetnił koncert ballad w wykonaniu aktora scen warszawskich Lecha Dyblika, który dodatkowo wprowadził publiczność w klimatyczny nastrój.
Uroczystość była doskonałą okazją do zaprezentowania historii biblioteki oraz obecnej działalności.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją