Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne w procesie przygotowania Diagnozy strategicznej do Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Zielonogórsko – Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZNOF)

Zebranie Wiejskie w Dąbrowie.

Szanowni Mieszkańcy Sołectwa Dąbrowa, informujemy, że 26 kwietnia 2022 roku o godz.18.00 w świetlicy wiejskiej w Dąbrowie odbędzie się zebranie w celu odwołania Sołtysa Sołectwa Dąbrowa. Szczegóły w ogłoszeniu.

Zmiana godziny dyżuru prawnika.

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że najbliższy dyżur radcy prawnego odbędzie się 15.04.2022 r. od godz. 8.00-10.00

Nieodpłatne zajęcia integracji sensorycznej.

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa zaprasza dzieci z Gminy Zabór w wieku od 3 do 9 lat na nieodpłatne zajęcia integracji sensorycznej.

Remont ORLIKA w Zaborze

Urząd Gminy Zabór informuje, że w okresie od 11.04.2022 r. do 30.06.2022 r. prowadzone będą prace związane z remontem boiska ze sztuczną trawą w Zaborze (ORLIK).
Wobec powyższego w ww. terminie korzystanie z boiska będzie niemożliwe.
Przepraszamy za utrudnienia.

Nabór do LGD w Zaborze.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem w Zaborze, ogłasza z dniem 5 kwietnia 2022 roku nabór na wolne stanowisko pracy SPECJALISTY DS. ADMINISTRACYJNYCH.

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Otwarty Konkurs ofert na realizację zadania publicznego w 2022 roku

Rządowy program dofinansowania zakupu dekodera lub odbiornika telewizyjnego

Szanowni Państwo,
w tym roku  od 28 marca br. – w województwie lubuskim  zmieni się standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.
Spowoduje to, że starsze odbiorniki, przystosowane do dotychczasowego systemu, nie będą działać poprawnie, np. nie będzie możliwe odbierana obrazu. Żeby zatem korzystać z telewizji naziemnej, trzeba będzie kupić nowy dekoder lub wymienić odbiornik na działający w nowym standardzie. Nie każde gospodarstwo domowe może pozwolić sobie na poniesienie takich kosztów. Dlatego rodziny, które ze względu na swoją sytuację materialną nie będą w stanie samodzielnie ponieść kosztów zakupu nowego sprzętu, mogą skorzystać ze specjalnego rządowego programu dofinansowania zakupu dekodera lub odbiornika telewizyjnego.
Zachęcamy także do zapoznania się z załączonymi podstawowymi informacjami o programie, praktycznymi poradami dotyczącymi podłączenia czy konfiguracji nowego sprzętu, jak również odpowiedziami na przykładowe pytania:
  1. Podstawowe informacje na temat programu dofinasowania do zakupu dekodera lub odbiornika telewizyjnego.
  2. Jak podłączyć i wykonać konfigurację na dekoderze DVB-T2?
  3. Jak podłączyć i wykonać wstępną konfigurację na moim nowym telewizorze?
  4. Przykładowe pytania dotyczące programu dofinansowania.

Nieodpłatne zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów w Droszkowie

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na nieodpłatne zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów w Droszkowie. Szczegóły na plakacie.