Opieka Wytchnieniowa – edycja 2021

• 21-12-2020
Ośrodek Pomocy Społecznej w Zaborze planuje w 2021 roku po raz kolejny przystąpić do Programu „Opieka wytchnieniowa”, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego, którego celem jest wsparcie społeczne osób niepełnosprawnych.
Program „Opieka wytchnieniowa” jest adresowany do:
osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności,
dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności,
których członkowie rodzin, lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę wymagają wsparcia, w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad tym osobami. Program będzie realizowany w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej.
Prosimy osoby zainteresowane tą formą wsparcia o zgłaszanie takiej potrzeby do dnia 23 grudnia 2020 r. do pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Zaborze, ul. Lipowa 15, numer telefonu - 68 3218306.
Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2021 i aplikowanie o środki finansowe na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa—edycja 2021”.
Ważne strony gdzie można uzyskać informację:

Komunikat dotyczący dystrybucji worków na odpady

• 17-12-2020

URZĄD GMINY NIECZYNNY W WIGILIĘ

• 17-12-2020

"Gmina Zabór rękodzielnictwem słynie" - film

• 16-12-2020
W ramach projektu  "Gmina Zabór rękodzielnictwem słynie" realizowanego przez Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Gminy Zabór, zapraszam Państwa do obejrzenia filmiku z realizacji projektu.

Prezes SIL
                                                                                  Dariusz Tarnas

Darmowe porady prawne w świetlicy w Droszkowie.

• 15-12-2020
MIESZKAŃCY!!!
Już od 4 stycznia 2021 r. w Świetlicy w Droszkowie można będzie skorzystać z bezpłatnych porad prawnych.
Porady udzielane będą w każdy poniedziałek w godzinach 10.00-14.00, oraz wtorek w godzinach 13.30-17.30.
Na poradę prawną można umawiać się telefonicznie pod numerem 572624087.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Gmina Zabór rękodzielnictwem słynie.

• 15-12-2020
W niedzielę w ramach projektu  "Gmina Zabór rękodzielnictwem słynie" realizowanego przez Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Gminy Zabór, przekazano Sołtysom 4 najmniejszych  miejscowości Czarna, Dąbrowa, Tarnawa, Milsko  wykonane rzeźby. Wkrótce zapraszam Wszystkich na filmik, który został nakręcony w ramach projektu.

Prezes SIL
                                                                                          Dariusz Tarnas

Publikacja elektroniczna nt. "Najciekawszych inicjatyw dofinansowanych w ramach mikrodotacji FIO - edycja 2020" projektu Startuj z FIO - lubuskie lokalnie.

Szanowni Mieszkańcy, w linku poniżej znajduje się  publikacja elektroniczna nt. "Najciekawszych inicjatyw dofinansowanych w ramach mikrodotacji FIO - edycja 2020" projektu Startuj z FIO - lubuskie lokalnie.

PSZOK- PRZERWA ŚWIĄTECZNA

• 11-12-2020
Szanowni Mieszkańcy, informujemy o przerwie świątecznej w PSZOK-u.

Uwaga Ptasia Grypa! Zalecenia Głównego Inspektora Weterynarii dla hodowców drobiu.

• 11-12-2020

Informacja o zmianie godziny posiedzenia Komisji ds. Społecznych.

• 08-12-2020
Szanowni Mieszkańcy informujemy, że nastąpiła zmiana godziny zdalnego posiedzenia Komisji ds. Społecznych. Posiedzenie odbędzie 16 grudnia 2020 r. o godz. 14.00.