Spotkanie z poezją

• Autor: Dorota Drela
Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze zaprasza na wyjątkowe spotkanie z poezją dla najmłodszych odbiorców. Dnia 21 kwietnia o godz. 9.15 w Zespole Szkół w Zaborze odbędzie się promocja książki ";Wierszem malowane", która składa się z wierszy lubuskich poetów i ilustracji dzieci. Na spotkanie zostali zaproszeni autorzy wierszy publikowanych w tomiku.

Zajęcia w Droszkowie

• Autor: Dorota Drela
Harmonogram zajęć w miesiącu kwietniu.

Konkurs na realizację zadań publicznych

• Autor: Dorota Drela
Konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dziedzictwa narodowego.

Komunikat w sprawie grypy ptaków

• Autor: Dorota Drela
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Czysta Czarna

• Autor: Dorota Drela
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Stowarzyszenia Miłośników Czarnej organizuje akcję ekologiczną "Czysta Czarna".

Natura 2000 Dolina Środkowej Odry

Szanowni Rolnicy!
w załączeniu podajemy do wiadomości Zarządzenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Dolina Środkowej Odry PLB080004.

Zebranie wiejskie

Szanowni Mieszkańcy!
Uprzejmie informujemy, że w dniu 7 kwietnia 2017 r. o godz. 19.00 odbędzie się zebranie wiejskie.

Opłaty za groby

Szanowni Mieszkańcy!
Przypominamy o konieczności wnoszenia opłat za groby.

Spotkanie informacyjne "Akcja ekonomizacja"

• 05-04-2017
Szanowni Mieszkańcy!

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze zaprasza w dniu 4 kwietnia 2017 r. o godz. 17.30 na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych pt. „Akcja ekonomizacja!”.
Miejsce spotkania: sala konferencyjna Urzędu Gminy Zabór (ul. Lipowa 15).

Jeśli myślicie o wzmocnieniu Waszej organizacji poprzez:
- usamodzielnienie się od środków publicznych i rozpoczęciu działalności odpłatnej lub gospodarczej,
- utworzenie spółdzielni socjalnej lub przedsiębiorstwa społecznego,
- pozyskanie dotacji na utworzenie i utrzymanie miejsc pracy,
- skorzystanie z oferty szkoleniowej OWES.

To przyjdźcie na spotkanie i dowiedzcie się więcej o bezpłatnym wsparciu i ofercie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.
Spotkanie poprowadzi Agata Fogel - animatorka OWES.
Prosimy o potwierdzenie udziału do 3 kwietnia, tel. 533 316 288, e-mail: e-mail, www.owes.zgora.pl.

Przerwa w pracy biblioteki

• 05-04-2017
Szanowni Mieszkańcy!
uprzejmie informujemy, że w dniu 29.03.2017r. oraz w dniu 4.04.2017 r. biblioteka w Zaborze będzie zamknięta ze względu na szkolenie, natomiast w dniach 13-14.04.2017 r. biblioteka będzie nieczynna z powodu urlopu.
Za utrudnienia przepraszamy.