INFORMACJA O ZAMIARZE PRZEPROWADZENIA KONTROLI WŚRÓD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI KOMPOSTUJĄCYCH BIOODPADY W PRZYDOMOWYM KOMPOSTOWNIKU

Szanowni mieszkańcy,
Wójt Gminy Zabór informuje, o rozpoczęciu od 22.05.2023r. działań kontrolnych przydomowych kompostowników.
Kontrola zostanie przeprowadzona przez upoważnionego pracownika Urzędu Gminy Zabór.
Przypominamy, że kompostowanie może nastąpić:
1) w gotowych kompostownikach ogrodowych lub,
2) w drewnianych kompostownikach ułożonych tak, aby zapewnić dostęp powietrza do warstw kompostu lub,
3) w formie pryzmy, gdzie materiał biodegradowalny układa się warstwowo.

Kompostowanie nie może powodować negatywnego oddziaływania na środowisko i uciążliwości dla nieruchomości sąsiednich.
(uchwała nr  XIV.97.2020 Rady Gminy Zabór z dnia 23 stycznia 2020 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy)
Zgodnie z art. 6k ust. 4b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach(t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 2519) Właścicielowi nieruchomości, który korzysta ze zwolnienia z tytułu kompostowania odpadów ulegających biodegradacji, a: nie posiada kompostownika przydomowego, lub nie kompostuje bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, lub uniemożliwia upoważnionej przez Wójta osobie dokonanie oględzin nieruchomości, wydana zostanie decyzja o utracie prawa do zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, od pierwszego dnia miesiąca, w którym stwierdzono wystąpienie co najmniej jednej z ww. przesłanek.
Ponowne prawo do zwolnienia będzie przysługiwało po upływie 6 miesięcy od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna.

Utrudnienia w ruchu 28 maja 2023 r.

Szanowni Mieszkańcy, w związku z wyscigiem kolarskim, który odbędzie się 28 maja 2023 r. prosimy o zapoznanie się z utrudnieniami w ruchu w tym dniu.

PROJEKT pt. "MIĘDZY NAMI POKOLENIAMI"

Zebranie wiejskie w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Sołeckiej Sołectwa Dąbrowa.

W związku z rezygnacją członka Rady Sołeckiej  6 czerwca 2023 roku o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Dąbrowie odbędą się wybory uzupełniające.

Zebranie wiejskie w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Sołeckiej Sołectwa Czarna.

W związku z rezygnacją członka Rady Sołeckiej 5 czerwca 2023 roku o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Czarnej odbędą się wybory uzupełniające.

Zebranie wiejskie w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Sołeckiej Sołectwa Droszków.

W związku z rezygnacją członków Rady Sołeckiej 31 maja 2023 roku o godzinie 19.00 w świetlicy wiejskiej w Droszkowie odbędą się wybory uzupełniające.

Nadzwyczajne posiedzenie Komisji ds. Społecznych

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zabór, uprzejmie informujemy, że 22 maja 2023 roku o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zaborze odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie ds. Społecznych

.

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pn. "Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka"

Informacja

Dyżur w punkcie konsultacyjnym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Informujemy, że w najbliższych dniach odbędą się dyżury w punkcie konsultacyjnym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dyżury odbędą się:
1. 24.05.2023 r. - Droszków (budynek Świetlicy Wiejskiej), ul. Porzeczkowa 2, 66-003 Droszków, w godz. 15:30-17:30
2. 25.05.2023 r. - Zabór (budynek Urzędu Gminy, pok. nr 1), ul. Lipowa 15, 66-003 Zabór, w godz. 15:30-17:30