Zaproszenie na spotkanie podsumowujące realizację projektu "Tropem Historii"

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa zaprasza na spotkanie podsumowujące realizację projektu "Tropem Historii". Szczegóły na plakacie.

Wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej w Czarnej

W związku z rezygnacją członka Rady Sołeckiej, 22 listopada 2022 roku o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Czarnej odbędą się wybory uzupełniające.

Wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej w Milsku.

W związku z rezygnacją członka Rady Sołeckiej, 24 listopada 2022 roku o godzinie 19.00 w świetlicy wiejskiej w Milsku odbędą się wybory uzupełniające.

Azbest 2023

Wójt Gminy Zabór, informuje, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze przystępuje do realizacji w roku 2023 Programu priorytetowego NFOŚiGW: „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest” i ogłasza wstępny nabór wniosków o dofinansowanie na rok 2023.

Termin wstępnego naboru wniosków: do  23 listopada 2022r. wnioski należy składać w Urzędzie Gminy w Zaborze.
Dofinansowanie w formie dotacji jest przeznaczone na usuwanie wyrobów zawierających azbest znajdujących się na terenie gminy (bez ograniczeń dotyczących własności posesji, z których są usuwane odpady zawierające azbest). Kosztami kwalifikowanymi są koszty demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwienia lub zabezpieczenia odpadów zawierających azbest planowane do poniesienia po dniu 1 stycznia 2023 r.

• Wstępnie określona wysokość dofinansowania w odniesieniu do kosztów kwalifikowanych jest uzależniona od wskaźnika G za 2021 rok (wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca w gminie, o którym mowa w ustawie z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego tj. Dz.U. z 2021 r. poz. 1672, z późn. zm.). i wynosi do 70% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia dla gmin o wartości wskaźnika G określonego dla roku poprzedzającego rok złożenia wniosku w przedziale powyżej 1500 do 2000, (Wskaźnik G za 2021rok dla Gminy Zabór wynosi 1 865,19)

Plan programu :

1.Wstępny nabór wniosków do  23.11.2022
2. Podpisanie umów o dofinansowanie 31.03.2023
3. Realizacja zadania (umowa z wykonawcą)  -  Termin umożliwiający złożenie kompletnego wniosku do Funduszu
4. Wniosek ostateczny z załącznikami -15 września 2023 r.(decyduje data stempla pocztowego)
5. Aneks do umowy o dofinansowanie (jeśli będzie konieczny)- wrzesień-październik 2023 r.
6. Wniosek o wypłatę środków/rozliczenie zadania - listopad 2023 r.
7. Wypłata środków przez Fundusz -listopad /grudzień 2023 r.

Finał konkursu charytatywno-ekologicznego.

Stoawarzyszenie Miłośników Czarnej zaprasza na finał corocznego konkursu charytatywno-ekologicznego.

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zabór, uprzejmie informujemy, że 16 listopada 2022 roku o godz. 09:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zaborze odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zabór, uprzejmie informujemy, że 23 listopada 2022 roku o godz. 08:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zaborze odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

KOMUNIKAT W SPRAWIE WARUNKOWEJ PRZYDATNOŚCI WODY DO SPOŻYCIA - WIELOBŁOTA

Wyjazd do CINEMA CITY

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych organizuje wyjazd do CINEMA CITY.

Zaproszenie na premierę spektaklu

Teatr Zza boru serdecznie zaprasza Mieszkańców Gminy na premierę spektaklu "Lekcja" E. Ionesco, która odbędzie się dnia 5 listopada, (sobota) o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Zaborze ul. Lipowa 15.