Projekt pt.” NAKRĘCENI NA ZDROWIE”

• 17-11-2021
STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW DROSZKOWA zaprasza wszystkich chętnych 22 listopada 2021 r. (poniedziałek) o godz.17:30
do świetlicy wiejskiej w Droszkowie, ul.Porzeczkowa 2

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracownika socjalnego

• 16-11-2021
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zaborze ogłasza nabór na stanowisko pracownika socjalnego.

Informacje dodatkowe można uzyskać pod numerem telefonu 68 321 83 05.

Rekrutacja do do bezpłatnej Szkoły Inicjatyw Strażniczych

• 15-11-2021
Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza mieszkańców północno-zachodniej Polski do Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SIS)! To cykl bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców gmin i miast, którzy przyglądają się pracy lokalnych władz, zadają im pytania, zabierają głos w sprawach publicznych i działają na rzecz zmiany w przypadku zdiagnozowania problemów tam, gdzie mieszkają. Zgłoszenia do 5 grudnia.
Co oferujemy?
  • 10 webinariów i 3 szkolenia stacjonarne z zakresu praw człowieka, planowania monitoringu, komunikowania swoich działań i włączania w nie innych mieszkańców.
  • Kontakt z osobami z całej Polski północno-zachodniej, które prowadzą działania watchdogowe.
  • Wsparcie merytoryczne i prawne w prowadzonych działaniach (również po zakończeniu szkoły);
  • Pokrycie kosztów szkolenia, zakwaterowania, wyżywienia oraz przejazdu.
Kto może wziąć udział w szkoleniach?
W szkoleniach może brać udział każda osoba, bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, jeśli tylko aktywnie uczestniczy w życiu swojej lokalnej społeczności, przygląda się pracy samorządu i chciałaby rozwijać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Uczestnikami Szkoły mogą być zarówno osoby działające indywidualnie, jak i członkowie/członkinie nieformalnych grup, organizacji społecznych czy przedstawiciele mediów lokalnych.
Więcej o kursie pod adresem: siecobywatelska.pl/sis
Na zgłoszenia czekamy do 5 grudnia 2021 r.
23 listopada o gdz. 19 zapraszamy również na webinarium, na którym opowiemy więcej o naszej inicjatywie: https://webinar.getresponse.com/QJPh5/lokalnie-dociekliwi---o-jawnosci-i-roli-watchdogow-w-polsce
Szkoła Inicjatyw Strażniczych organizowana jest w ramach projektu “Szkoła Inicjatyw Strażniczych – 2 regiony”. Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Więcej informacji na stronie: www.siecobywatelska.pl/sis

Nabór wniosków nr 2/2021 przedsięwzięcie 2.1.1 Wsparcie dla rozwoju integracji społecznej poprzez inwestycje w infrastrukturę kulturalną oraz rekreacyjną

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW
w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem ogłasza NABÓR WNIOSKÓW w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

• Nabór nr 2/2021 przedsięwzięcie 2.1.1 - Wsparcie dla rozwoju integracji społecznej poprzez inwestycje w infrastrukturę kulturalną oraz rekreacyjną.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem LGD Między Odrą a Bobrem
od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 16:00
ul. Lipowa 1, 66-003 Zabór
tel.: 68 320 13 55,
adres email: lgd~@~miedzyodraabobrem~.~pl

Link do posiedzenia Komisji ds. Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa

• 15-11-2021
Szanowni Mieszkańcy, udostępniamy link do posiedzenia Komisji Budżetu, Infrastruktury i Rolnictwa, która odbędzie się jutro tj. 16 listopada 2021 roku o godz. 10.00.

Podsumowanie akcji usuwania azbestu.

KOMUNIKAT W SPRAWIE DOWOZU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

Zapraszamy na XXXII sesję Rady Gminy Zabór

• 10-11-2021
Szanowni Mieszkańcy Gminy Zabór, informujemy, że 18 listopada 2021 roku o godz. 8.00 na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zabór przy ul. Lipowej 15 odbędzie się XXXII  sesja Rady Gminy Zabór.

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

• 10-11-2021
Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.
Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).
Z osobami, które zostały wylosowane do udziału w badaniu, skontaktuje się telefonicznie ankieter statystyczny, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Ankieter pytać będzie m.in. o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021 r., o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną, własność mieszkania.
Badanie kontrolne zajmie około 10 minut.
Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Przypominamy, że ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN, majątek etc. Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym będzie dostępna na stronie: spis.gov.pl .
Pozyskane w badaniu kontrolnym dane podlegają prawnej ochronie i objęte tajemnicą statystyczną. Podobnie jak w przypadku Spisu Powszechnego, udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

• 09-11-2021
Szanowni Mieszkańcy Gminy Zabór, uprzejmie informujemy, że 17 listopada 2021 roku o godz. 08:30 w siedzibie Urzędu Gminy w Zaborze odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.