Logo: Gminazabór
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

News box

II edycja Lubuskiej Szosy

Odkryj niepowtarzalne oblicze zachodniej Polski! Wyjątkowy ultramaraton kolarski którego trasa w całości poprowadzona została przez malownicze regiony województwa lubuskiego!
 
II edycja Lubuskiej Szosy odbędzie się w dniach 22-23.07.2023! Dla uczestników przygotowano aż trzy warianty trasy na dystansie 125 km, 250 km lub 500 km. Start i meta zlokalizowano w miejscowości Zabór, zaledwie kilkanaście kilometrów od Zielonej Góry.
Udział w Lubuskiej Szosie to doskonała okazja do odkrycia walorów tutejszego regionu. Na trasie czeka na Was kilka (niepozornych) podjazdów, które z pewnością nie dadzą o sobie zapomnieć! Trasa Lubuskiej Szosy to również malownicze drogi, gęste sosnowe lasy, liczne jeziora i rzeki oraz łagodne wzgórza morenowe z których rozpościerają się wspaniałe widoki.
Gotowi na lubuską przygodę? Zapisy na: https://lubuskaszosa.pl/
 
Najważniejsze informacje na dotyczące wydarzenia:
⏰ 22-23.07.2023
✔️Baza zawodów – Zabór (koło Zielonej Góry)
???? Dystans – DEBIUT 125 km | MINI 250 km | ULTRA 500 km
⏳ Limit czasu– DEBIUT 125 km – 10 godzin | MINI 250 km – 20 godzin | ULTRA 500 km – 30 godzin
✔️Punkty kontrolne ze wsparciem żywnościowym na wszystkich dystansach
✔️ Śledzenie zawodników na żywo
 

Zebranie wiejskie w Tarnawie.

Sołtys wsi Tarnawa informuje, że 21 lipca 2023 roku o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Tarnawie odbędzie się zebranie wiejskie.    
 

 

Projekt pt. „Między Nami Pokoleniami”

Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem w Zaborze, jako organizator projektu pt. „Między Nami Pokoleniami” w miesiącu czerwcu br. zorganizowało warsztaty, w niewielkim rodzinnym gospodarstwie ekologicznym „Anielskie Ogrody” w Budachowie. Było to pierwsze z czterech zaplanowanych przedsięwzięć w ramach projektu. Uczestnicy z terenu ośmiu gmin członkowskich: Bojadła, Czerwieńsk, Kolsko, Nowogród Bobrzański, Sulechów, Świdnica, Trzebiechów i Zabór, mieli sposobność zapoznania się z technikami naturalnej uprawy warzyw, owoców, ziół i kwiatów, techniką ekologicznej uprawy w oparciu o bioróżnorodność i elementy permakultury oraz zasadami działania ogrodów sferycznych. Podczas prelekcji i prezentacji multimedialnej poruszone zostały m.in. tematy : „Zdrowa ziemia, zdrowa żywność, zdrowi ludzie”, „Od ziarenka do stołu – jak uprawiać, przetwarzać plony i gotować oraz „Przydomowy ogród - moją spiżarnią, apteką, drogerią i miejscem wypoczynku”. Edukacja poprzez warsztaty w ogrodzie była doskonałym sposobem zdobycia ciekawej i niepowtarzalnej wiedzy w sposób praktyczny, poprzez obcowanie
z naturą.
Serdecznie dziękujemy Uczestnikom za zaangażowanie, ciekawość, wytrwałość i wspaniałe  poczucie humoru.
Do zobaczenia wkrótce na kolejnych spotkaniach !!!
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu państwa - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 - Edycja 2023
 
 
 

Dostępne mieszkanie - program wsparcia

 
To program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie.

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną i:
ograniczają cię bariery architektoniczne we własnym mieszkaniu lub domu, przez które nie jesteś w stanie samodzielne wyjście na zewnątrz,
posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z powodu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka,
nie ukończyłeś 65 roku życia,
możesz uzyskać dofinansowanie do zmiany mieszkania na pozbawione barier architektonicznych, znajdujące się w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku, aż do poziomu zero przed budynkiem.

Wysokość dofinansowania zależna jest od lokalizacji, w której nabywane jest mieszkanie i stanowi różnicę pomiędzy ceną mieszkania nabywanego i sprzedawanego.
Na przykład: w przypadku mieszkania znajdującego się w Łodzi maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 76 943 zł.

Program jest prowadzony przez samorządy powiatowe, które przyjmą zaproszenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do jego realizacji.

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami złożysz za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia sow.pfron.org.pl
 

Wniosek możesz złożyć w każdym czasie, ale nie później niż do dnia 31.12.2024 r. i do wyczerpania budżetu Programu.
                                                                                                                     Szczegółowe informacje

Bezpłatna rehabilitacja domowa

Centrum Medyczne mgr Bożena Adamczyk zaprasza do skorzystania z bezpłatnej fizjoterapii domowej. Rehabilitacja finansowana jest przez NFZ. Wystarczy posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty.
 

Harmonogram zajęć na Orliku w lipcu 2023 r.

Projekt promujący lokalne atrakcje

                       
 
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „RAZEM”
ul. Gwiaździsta 12/88
66-400 Gorzów Wielkopolski
Tel. 669-847-078                                                                                                   
stowarzyszenierazem.wordpress.com
www.facebook.com/SILRazem
 
 
Odkryj "Niesamowite Lubuskie" - Stowarzyszenie "RAZEM" ogłasza projekt promujący lokalne atrakcje
 
Stowarzyszenie "RAZEM" z Gorzowa Wielkopolskiego wspólnie ze Stowarzyszeniem „NOVUM” ogłasza projekt "Niesamowite Lubuskie", którego celem jest stworzenie lokalnego przewodnika ukazującego unikalne miejsca i atrakcje w regionie. Lubuszanie są zachęcani do zgłaszania swoich propozycji miejsc, które warto umieścić w przewodniku, poprzez wysłanie maila na adres e-mail lub zgłoszenie pod nr tel. 669-847-078. Organizacja wybierze 10 najbardziej interesujących lokalizacji spośród zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca czerwca 2023 r.
 
Projekt "Niesamowite Lubuskie" ma na celu promowanie malowniczych, historycznych i ciekawych miejsc w województwie lubuskim, które często pozostają niedocenione. Stowarzyszenie "RAZEM" chce dać Lubuszanom możliwość dzielenia się swoją wiedzą o lokalnych skarbach, aby odkryć ich potencjał turystyczny. Zależy im w szczególności na miejscach dotychczas niepromowanych, być może znanych jedynie lokalnym mieszkańcom.
 
Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mailowy e-mail lub dzwoniąc pod 669-847-078, podając nazwę miejsca oraz krótki opis, dlaczego uważa się je za wyjątkowe i godne uwagi. Może to być piękny krajobraz, zabytkowy obiekt, unikalne miejsce kulturalne, posiadające ciekawą historię, miejsce, w którym spróbować można wyjątkowych lokalnych potraw, czy też ukryta perełka regionu. Wszystkie propozycje zostaną przeanalizowane przez komisję projektową, a wybrane 10 miejsc zostanie uwzględnionych w lokalnym przewodniku. Członkowie Stowarzyszenia „RAZEM” przyjadą na miejsce, aby zrobić zdjęcia, poznać bliżej wybrane miejsca i opisać je w przewodniku. Osoby, które zgłoszą zwycięskie miejsca będą współtworzyć przewodnik pełniąc rolę lokalnych przewodników dla członków stowarzyszenia i opowiadając o zgłoszonym miejscu.
 
Zgłoszenia do projektu "Niesamowite Lubuskie" są przyjmowane do końca czerwca 2023 roku. Po zebraniu i przeanalizowaniu zgłoszeń, wybrane miejsca zostaną uwzględnione w lokalnym przewodniku, który będzie kolportowany zupełnie za darmo dla społeczności lokalnej i turystów odwiedzających region.
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego
 
                                                                                                                                                                           Mariusz Sobkowiak
                               Stowarzyszenie „RAZEM”
 
 
 

Bezpłatne szkolenia w ramach Letniej Akademii WUP.

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, rusza z cyklem bezpłatnych szkoleń w ramach Letniej Akademii WUP. Spotkanie ABC Przedsiębiorczości, które dedykowane jest wszystkim osobom planującym prowadzenie własnej działalności gospodarczej, otwiera cykl szkoleń w ramach Akademii.
 

Konkurs Kobieta Roku 2023 – Województwa Lubuskiego

Szanowni Państwo,
jako przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet – organu, który stanowi kapitułę w konkursie Kobieta Roku 2023 – Województwa Lubuskiego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału we wspomnianym wyżej konkursie, a także proszę o umieszczenie informacji o nim na Państwa stronie internetowej Urzędu, w social mediach, żeby aktywne w różnych obszarach mieszkanki, organizacje działające na Państwa terenie na rzecz kobiet uzyskały także od Państwa informację o konkursie.
Celem konkursu „Kobieta Roku Województwa Lubuskiego oraz działania na rzecz kobiet” jest uhonorowanie Lubuszanek działających aktywnie na polu artystycznym, naukowym, obywatelskim, społecznym i biznesowym, a także osób i instytucji zaangażowanych we wzmacnianie pozycji kobiet w społeczeństwie.
Ideą konkursu jest promowanie równego traktowania kobiet oraz upowszechnianie przykładów działań podejmowanych przez kobiety i na rzecz kobiet.
Tytuły „Kobieta Roku Województwa Lubuskiego” nadane zostaną w kategoriach:
  • działalność artystyczna
  • działalność na rzecz drugiego człowieka
  • działalność obywatelska
  • działalność naukowo-badawcza
  • działalność biznesowa
Przyznane zostanie również wyróżnienie specjalne za „Działania na rzecz kobiet”.
Wyróżnienie to, może trafić także do mężczyzn i instytucji zaangażowanych w podejmowanie działań na rzecz wzmacniania pozycji kobiet w społeczeństwie.
Szczegółowe informacje dotyczące realizacji konkursu zawarte są na stronie internetowej
https://lubuskie.pl/wiadomosci/20470/dla-kogo-tytul-kobieta-roku-wojewodztwa-lubuskiego-kogo-wyroznic
                          
 
                                                                                                                                      z poważaniem,
                                                                                                                      

Konkurs "Moja Wizja Zero - Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym".

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Zielonej Górze zaprasza młodzież w wieku od 13 lat do nie ukończonych 22 lat na konkurs, który trwa do 30 września br. zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez Uczestnika Konkursu krótkiego od 30 sekund do 2 minut filmu na temat filarów międzynarodowej kampanii Wizja Zero i co najmniej jednej z jej 7 Złotych Zasad "Wizji Zero", ze szczególnym uwzględnieniem metod postępowania z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwoe rolnym.
 
Więcej informacji na temat Strategii Wizji Zero i jej 7 filarów znajduje sie pod adresem
 
Konkurs ma na celu promowanie wśród młodzieży szkolnej i studentów uczelni wyższych, w szczególności o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowania Wizji Zero w rolnictwie -  międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym.
 
Laureaci Konkursu zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi określonymi w § 7 Regulaminu. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie Kasy http://www.krus.gov.pl oraz na Facebooku.